Zaostrené na šaty

S prvými teplými dňami (konečne sme sa dočkali!) zo skríň nedočkavo vyťahujeme šaty, aby sme ich vyprali, prežehlili a tak vôbec, aby sme ich skrátka pripravili na ich sezónu. Určite sa, rovnako ako my, celá trasiete na to, až v nich konečne vyrazíte von, že? 🙂 Viete, ktoré kúsky tento rok letia a kam si ich obliecť? Na to sa dnes pozrieme ... pripravte sa, šatový špeciál práve začína!

Tento rok bezpochyby zažiarite v úzkych šatách v dĺžke tesne nad kolená. Pokiaľ Vám taký strih Vaša postava nedovolí, siahnite po šatách s áčkovou sukňou v dĺžke ku kolenám. Maxi šaty aj naďalej zostávajú jedným z trendov, takže ak už nejaké v skrini máte, bez obáv ich oprášte a noste aj tento rok. Čo je ale jedným z hlavných hitov, sú tzv. Slip dresses, ktoré sú rovné a v štýle negližé. Vyraziť v nich môžete nielen do víru večernej zábavy, ale napríklad aj na záhradnú párty. Ďalším trendy kúskom sú puzdrovky, ktoré má v šatníku už asi nejedna z Vás. Ak máte rada rozviate strihy, určite si zamilujete tunikové alebo košeľové šaty. Vlastníte kúsky s volánmi alebo s čipkou? Super! Nosiť sa budú aj toto leto. Ak chcete vyskúšať niečo nevšedného, ​​siahnite po šatách s výstrihom spadnutým na ramená.

A čo farby? Nezabúdajte na tri základné farby, ktoré sú neustále IN - červenú, čiernu a bielu. Šaty v týchto farbách nikdy nič nepokazia. Skúste sa ale trochu odviazať. Čo tak kúsky v pastelových odtieňoch? Veľmi dobre vyzerajú šaty v lososovej farbe, púdrovej alebo mätovej. Ak chcete zostať verná klasike, ozvláštnite ju. Červené šaty zvoľte v nevšednom strihu, biele napríklad s čipkou alebo s volánmi, čierne zasa vyzerajú parádne s rôznymi motívmi.

 
A aké šaty na akú príležitosť si obliecť?

Čo si budeme hovoriť, väčšinu života trávime v práci. Už dávno neplatí, že sa šaty do kancelárie nehodia. Ktoré si však vziať na seba, aby ste predišla faux pas? Je to jednoduché. Siahnite po decentných a konzervatívnych kúskoch. Nemusia to ale nutne byť čierne alebo šedé šaty. Pokojne sa oblečte aj do pastelových farieb alebo napríklad do červenej. Jednoduché a striedme vzory sú tiež povolené. Čo si radšej nechajte na iné príležitosti, sú volány. Tie sa do práce príliš nehodia. Dress code bezpochyby dodržíte, keď do zamestnania vyrazíte v puzdrových šatách. Pýšite sa ukážkovou postavou? Skúste úzke business šaty, ktoré podčiarknu Vašu ženskosť. Skvele ale vyzerajú aj košeľové kúsky. Tie majú navyše jednu veľkú výhodu. Sú pohodlné, čo pri celodennom sedení v kancelárii určite uvítate.

  

Celým životom nás sprevádzajú rôzne viac či menej slávnostné udalosti. Voľba šiat sa odvíja predovšetkým od toho, o akú príležitosť sa konkrétne jedná. Čo si ale rozhodne neobliekajte, sú voľno časové bavlnené šaty. Nechajte si ich na iné príležitosti. Chystáte sa do divadla? Siahnite po decentných večerných šatách so zaujímavými detailmi - môže to byť napríklad trblietavý lem alebo výraznejší pásik. Veľmi to ale nepreháňajte, menej je niekedy viac. Typickou klasikou na plesy bývajú malé čierne šaty, ale pokojne vyskúšajte aj niečo výraznejšieho. Čo takto asymetrické kúsky, volány alebo čipka? Ak sa chystáte niekomu na svadbu, môžete si pokojne dovoliť aj veselšie modely, napríklad v šatách s kvetinovou potlačou alebo s výraznejšími vzormi rozhodne zaujmete. Na túto príležitosť sa skvele hodia aj kúsky s nariasením.

  

 
V piatok popoludní, keď sme už skončili v práci a tešíme sa na víkend, často plánujeme večierky, na ktorých to chceme poriadne rozbehnúť. Aj tam si môžete šaty bez všetkého vziať. Pokiaľ Vám malé čierne šaty v kombinácii so zlatými doplnkami pripadajú pre túto príležitosť nudné, skúste trochu experimentovať. Čo napríklad farebnejšie šaty? V červenej budete za sexi dračicu, v žltej rozžiarite každý parket a v modrej zaujmete nielen muža. Večerný život si plnými dúškami užijete aj v zmyselných čipkovaných šatách alebo v slip dresses. Pokiaľ si chcete obliecť niečo naozaj nevšedného, ​​skúste šaty so srdcovým výstrihom. Tie len tak niekto nemá a navyše podčiarknu Vašu zmyselnosť.

  

 

Vo voľnom čase sa vo výbere šiat medze nekladú. Nechajte chvíľu svoju fantáziu rozhodovať za Vás a oblečte si taký kúsok, v ktorom sa budete cítiť pohodlne. Veľmi obľúbeným kúskom sú maxi šaty alebo šaty s áčkovou sukňou. Milujete Boho štýl? V tom prípade vkĺznite do tunikových kúskov s výraznejšími vzormi. Na nákupy s kamarátkou môžete vyraziť v kratších šatách s potlačou, ktoré pôsobia uvoľnene a nespútane. Ak sa chystáte na rande alebo na kávu, tou pravou voľbou sú nežné šaty s potlačou, ktoré zvýraznia Vašu ženskosť. Nielen v kaviarni Vám to pristane aj vo volánovom kúsku. Čo sa týka výberu tej správnej farby, neexistuje v tomto prípade žiadne obmedzenie. Výber je tak čisto na V ás a na Vašej momentálnej nálade.

 

  

Určité pravidlá pre výber šiat pri rôznych príležitostiach síce platia, ale nezabúdajte na to, že najdôležitejšie je, aby Vám šaty dobre padli a predovšetkým, aby ste sa v nich cítila dobre.