Trend pre štíhle aj plné krivky – odhalené ramená

Jar konečne dorazila aj k nám a spolu s ňou aj slniečko a vyššie teploty. Je tak čas upratať zimné kabáty hlboko do skrine a vytiahnuť ľahšie oblečenie. V čom tento rok rozhodne zažiarite? Vieme to. Skúste odhalené ramená!

 

V jarných mesiacoch nás už mrazy väčšinou neprekvapia, naopak sa môžeme tešiť z krásneho slnečného a teplého počasia. Preto je fajn si obliecť v také dni ľahšie kúsky, v ktorých nám nebude horúco. A práve takými sú modely so spadnutými ramenami. Zmyselné, neuveriteľne ženské a pritom nie vulgárne. A čo viac, obliecť si ich môže každá žena bez ohľadu na vek. Stačí len myslieť na pár pravidiel.

 

Strih je dôležitý

Rovnako ako u nohavíc alebo šiat je aj u kúskov s odhalenými ramenami podstatné, aký strih Vám lichotí a aký sa na Vašu postavu hodí. Tie z Vás, ktoré sa môžu chváliť ideálnymi ženskými krivkami v tvare presýpacích hodín s výrazným pásom, majú vyhrané a s pokojom si môžu dovoliť aj obopnuté blúzky či šaty. Pokiaľ Vás ale príroda obdarila užšou hornou časťou tela a širokými bokmi, na elastické modely zabudnite. Vám totiž budú najviac slušať vzdušnejšie kúsky, ktoré Vám vykúzlia súmernú postavu. A nezáleží, či siahnete po originálnej blúzke alebo po šatách so zaujímavým detailom.

Máte bujné poprsie? Aj Vy si môžete dovoliť ukázať ramená. Voľte ale skôr jednoduché modely s detailmi v dolnej časti alebo na rukávoch, ktoré od väčších pŕs odvedú pozornosť. Ženy s malými prsiami si naopak môžu dovoliť zdobenie práve v oblasti hrudníka. Čo napríklad také volánové šaty?

 

Nie je materiál ako materiál

Každá látka má iné vlastnosti. Napríklad bavlna alebo polyester sa bude na Vašom tele správať úplne inak než napríklad menčester. Pre kúsky so spadnutými ramenami je ideálne, keď sú vyrobené z jemného, ​​vzdušného a splývavého materiálu. Čo naopak bude Vašim krivkám škodiť, sú nepoddajné látky, ktoré Vám opticky pridajú kilogramy. Čo Vám ale naopak na objeme nepridá, sú modely so žabkovaným výstrihom. Žabkovanie je totiž nevšedné a vyzerá skvele! Takže ak máte postavu snov, choďte do toho.

 

Výstrihy radšej vynechajte

Obzvlášť ženy, ktoré majú väčšie prsia, rady nosia výstrihy. Je nutné ale podotknúť, že v prípade kúskov s odhalenými ramenami nie sú výstrihy veľmi žiadúce. Táto kombinácia totiž väčšinou nie je príliš lichotivá a často dokonca pôsobí vulgárne. Pokiaľ ale nedokážete byť bez výstrihu, je tu riešenie aj pre Vás. Siahnite po takom kúsku, ktorý má len decentný výstrih alebo skúste niečo iné. Čo napríklad šaty v boho štýle s rafinovaným prestrihom? Sú sexi a pritom stále veľmi elegantné.

Nosíte odhalené ramená? A aké kúsky máte najradšej? Dajte mi vedieť do komentára