Puzdrová sukňa – základ šatníka nielen pre formálnu módu

Puzdrovú sukňu majú všetci neodmysliteľne spojenú s business štýlom, bielou košeľou a lodičkami. A pritom možností, ako tento kúsok nosiť, je oveľa viac. Aké to sú?

Hociktorá žena odmieta nosiť puzdrovú sukňu, pretože sa jej zdá usadlá, príliš formálna alebo má skrátka len pocit, že jej postave nepristane. Viete ale, že túto sukňu navrhol módny guru Christian Dior s tým, aby zdôraznila ženské krivky? A čo povie majster Dior, to platí 🙂 Takže zabudnite na to, že práve Vám by obtiahnutý strih nesedel a vyskúšajte ho!

Dlhú dobu sa puzdrové sukne nosili ako súčasť outfitu do kancelárie. To už ale dávno neplatí. Stačí ju doplniť o tie správne kúsky a originálny model je na svete. S čím si bude Vaša puzdrová sukňa rozumieť a kam v nej môžete vyraziť?

 

Ležérna elegancia

Chystáte sa na kávu alebo na nákupy a chcete, aby Vaša puzdrová sukňa bola pri tom? Nie je problém. Len si miesto košele oblečte jednoduché farebné tričko. A ak chcete trošku experimentovať, pokojne si vezmite top s veselou potlačou. A na nohy? Sandále na podpätku sú jasnou voľbou!

 
 

Keď je chladno ...

Chystáte sa večer vyraziť von v puzdrovej sukne? Potom by to chcelo niečo cez ramená, aby Vám nebola zima. A nemusí to byť sako, ktoré obvykle nosíte do práce. Čo tak tenký úpletový svetrík? So sukňou si bude skvele rozumieť, a ak ho navyše do sukne zakasáte, dokonalý outfit bude na svete!
    

 
 

Športy štýl? Prečo nie!

Kto povedal, že puzdrová sukňa sa nehodí k športovému oblečeniu? Tieto zdanlivo nesúrodé kúsky spolu vyzerajú veľmi zaujímavo, skúste ich. Čo napríklad skombinovať puzdrovú sukňu klasického strihu so športovým tričkom alebo mikinou? Podpätky vymeňte za tenisky alebo slip-on a hurá von!

 
 

Puzdrová sukňa nemusí byť nudná

Najčastejšie v obchodoch narážame na klasické biznis puzdrové sukne v čiernej alebo tmavo modrej farbe. Na trhu sú ale aj nevšedné kúsky. Na leto sú ako stvorené farebné sukne. Do kancelárie si môžete s pokojným srdcom vziať puzdrovú sukňu v púdrovej, staroružovej, bielej, ale aj červenej alebo napríklad žltej farbe. Mimo zamestnania sa potom nebojte trúfnuť si aj na odvážnejšie kúsky s prúžkami alebo bodkami. V kombinácii s jednoduchými vrškami vyzerajú skrátka úchvatne!

   

S čím nosíte puzdrové sukne Vy? Podeľte sa s nami o inšpiráciu v komentároch 🙂