Naše novoročné predsavzatia? Osvojiť si štýl Francúzok

Vycibrený vkus, nekonečná elegancia a dokonalosť za všetkých okolností ... to sú Francúzky. Nech na seba tieto dámy vezmú čokoľvek, nikdy nestúpia vedľa. V čom tkvie ich tajomstvo?

 
 
V jednoduchosti je krása

V dnešnej dobe sú príslušníčky nežného pohlavia zvyknuté sa pri výbere oblečenia riadiť tým, čo práve "frčí". Skúste sa od módneho diktátu na chvíľu odpútať. Ani Francúzky sa na aktuálne trendy príliš nepozerajú. Dôležité je pre nich obliekať sa tak, aby výsledný outfit lichotil ich postave a aby sa zároveň cítili skvele. Urobte to tiež tak!
Pri voľbe svojho outfitu myslite na to, že menej je niekedy viac. Francúzky veľmi dobre vedia, že šatník pretekajúci oblečením, ktorý nie je možné znosiť, nie je tým pravým. Namiesto toho tak majú menej kúskov, zato kvalitných a univerzálnych, ktoré im budú dlho slúžiť. Napríklad na také pruhované tričko nedajú dopustiť, a to predovšetkým preto, že je jednoduché a hodí sa ku všetkému.
Viete, bez čoho Francúzky nedajú takmer za žiadnych okolností ani ranu? Je to trenčkot! Bežne ho obliekajú k sukniam aj k nohaviciam a neboja sa ho prehodiť cez ramená ani k spoločenským šatám. Skúste to tiež. Uvidíte, že Váš look hneď dostane ten správny francúzsky šmrnc.
 
   

 

Doplnky robia veľa

Outfit je zakaždým potrebné doladiť tak, aby bol úplne dokonalý. A od koho iného by sme sa túto schopnosť mali učiť ako od skúsených Francúzok? Zamerajme sa na to, aké kúsky u týchto dám vždy vyniknú. Áno, v prvom rade je to bezpochyby luxusný make-up, najmä potom červený rúž v skvele padnúcom odtieni. Máte tiež taký? Ak nie, vyrazte do dobrej drogérie, kde Vám predávajúci iste rady poradia, ktorý odtieň je ten "Váš". Nebojte sa ísť s namaľovanými perami napríklad len na nákup. Hneď sa budete cítiť viac sexy a hlavne Vám to fakt pristane 🙂

Snáď každá Francúzka vlastní jeden pár naozaj kvalitných lodičiek, ktoré môžu obuť k akémukoľvek outfitu. Zabudnite tak na plnú skrinku na topánky  a radšej investujte do poriadnych topánok, v ktorých budete môcť robiť parádu aj niekoľko rokov. Mali by byť buď vo farbe nude alebo v čiernej. Tie sa totiž hodia ku všetkému. Pozornosť venujte tiež voľbe kabelky. Francúzky milujú jednoduchosť a je to vidieť aj na ich kabelke - jednoduchá a praktická. A presne taká by mala byť aj tá Vaša.
A čo šperky? Tu platí to isté. Jednoduchosť, jednoduchosť, jednoduchosť. Vezmite si jemné náušnice, pokojne aj trblietavé, a k nim napríklad decentný náhrdelník. Oboje skvele podčiarknú Váš look. Nosíte rada hodinky? Prečo nie! Skúste ale tie unisex. Sú úžasne jednoduché a to je presne to, čo Francúzky zbožňujú.

   

Móda nie je všetko

Aby ste vyzerala naozaj dokonale, nestačí len skvelý cit pre módu. Starajte sa aj o svoje zdravie. Aj Francúzky dbajú na taký životný štýl, ktorý neohrozuje ich telo. A je to vidieť! Vyzerajú v každom veku dokonale a často sa hovorí, že nestarnú. Liek na prirodzenú krásu neexistuje, stačí ale pár jednoduchých pravidiel. Jedným z nich je bezpochyby pravidelná starostlivosť o pleť a pokožku. Investujte do kvalitných krémov a peelingov a predovšetkým ich používajte každý deň. Výsledok na seba nenechá dlho čakať.
Aj pri stolovaní môžete všeličo zmeniť, aby to malo priaznivý vplyv na Vaše zdravie. Začnime u jedla. Je jasné, že ak máte veľký hlad alebo sa na konkrétne jedlo skrátka len naozaj tešíte, o to rýchlejšie ho zjete. Viete ale, že to Vášmu telu rozhodne neprospieva? V takých chvíľach totiž máme tendenciu sa prejedať, pretože telo nestíha zaznamenať, kedy už máme dosť. Vyhraďte si pre jedlo dostatok času, aby ste si ho mohla v pokoji vychutnať. Všimnite si, že Francúzi s obľubou každý kúsok niekoľkokrát prežúvajú a vychutnávajú si jeho chuť. To platí aj o alkohole. Nepite ako o život a radšej každý dúšok najskôr pomaly "pogúľajte" na jazyku. Uvidíte, že Vám potom bude hneď viac chutiť a nebudete sa musieť báť rannej opici. A ak nepijete alkohol, vyskúšajte to napríklad u pití čaju alebo kávy z Vášho obľúbeného hrnčeka. Pôžitok bude o to väčší.
Dôležitý je tiež kvalitný spánok. Nespoliehajte sa preto na lacný vankúš a radšej si kúpte drahší, zato kvalitnejší. S ním sa totiž bolesti chrbta a krku stanú minulosťou. A aby ste sa vyspala naozaj doružova, kúpte si tiež obliečky s pekným vzorom, ktoré budú príjemné na dotyk. Vaše ráno bude zas o niečo krajšie.

Osvojili ste si nejaké finty Francúzok? Ak áno, ktoré to sú? Dajte nám vedieť do komentárov.