Kam na výlet s deťmi a ako ich obliecť

Jar a leto, to sú synonymá pre krásne a teplé počasie, ktoré praje výletom do blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Obzvlášť, ak máte deti, výlety sú príma relax na víkend. Kde sa Vašim ratolestiam bude určite páčiť? Zistila som to za Vás.

 

ZOO Stropkov

Snáď každé dieťa miluje zvieratká. A ak sú to tie, ktoré zvyčajne okolo seba nevída, je jeho nadšenie ešte o to väčšie. Preto je jasné, že výlet do ZOO nesmie chýbať. Čo ale skúsiť aj menej známu zoologickú záhradu, než je ZOO Bojnice alebo Bratislavská ZOO? Ja som vybrala Stropkov.

Zoo park Stropkov je situovaný na východe Slovenska, na hlavnom ťahu medzi Ukrajinou a Poľskom. Ide o jedinú zoo svojho druhu na Slovensku. Nachádza sa tu viac ako 60 druhov zvierat v 40 voliérach. Areál poteší najmä detských návštevníkov, ktorý je dotvorený atypickými zariadeniami, ako rozprávkovým bufetom a možnosťou kŕmenia zvierat.

Otváracie hodiny v ZOO Stropkov sú denne od 10 do 17 hodiny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zámok Bojnice

Milujú Vaše deti rozprávkové postavy? Potom je najvyšší čas vyraziť s nimi do sveta rozprávok. A kam? Čo napríklad na Bojnický zámok? Tento výlet si užijú nielen oni, ale aj Vy.

Rozprávkový zámok je špeciálny rozprávkový divadelný festival v podobe inscenovaného predstavenia. Patrí jednoznačne k najúspešnejším a najnavštevovanejším kultúrnym podujatiam na Slovensku. Podujatie Rozprávkový zámok jedinečnou formou spája kvalitné literárne scenáre s autentickým prostredím romantického Bojnického zámku. Okrem prehliadky sa s deťmi môžete zastaviť aj v zoo, ktorá sa nachádza pri zámku.

Otvorený je denne od 9 do 17 hodiny.

 

 

Lanový park TARZANIA

TARZANIA je lanový park postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške a to buď na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. TARZANIU môžete vyskúšať v lete aj v zime. TARZANIA je určená všetkým tým, ktorý si chcú užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok

 

TARZANIA TÁLE je v poradí treťou z radu TARZANII. Nachádza sa na Táloch, v blízkosti Hotela Partizán, v areáli minigolfového ihriska. V tesnej blízkosti sa nachádza prírodné kúpalisko a golfový areál. Je postavená z 23 prekážok vo výške približne 5 až 7 m nad zemou a jej súčasťou je aj trasa pre najmenších lezenia chtivých Tarzančekov, takže si tu prídu na svoje aj rodinky s deťmi.

Otváracia doba cez leto je denne 9:30- 18 hodiny.

 

 

 Do čoho obliecť deti?

Chlapci

Pokiaľ Vám doma vyčíňa chlapec ako buk, treba ho na výlety obliecť tak, aby sa pri hrách na ihrisku cítil pohodlne. Stavte na farebné tričko s veselou potlačou. Napríklad toto je do bojnickej ZOO ako stvorené 🙂 Podľa počasia tričko skombinujte buď s teplákmi z pevného materiálu, alebo s kvalitnými šortkami, ktoré len tak nezničí. Do batôžka nezabudnite pribaliť fleecovú mikinu, keby sa náhodou ochladilo.

 

Dievčat

Dievčatá sa chcú páčiť už od útleho veku. Ak teda vyrážate na výlet s malou parádnicou, nezabudnite jej vybrať niečo pekné na seba 🙂 Ak situácia nevyžaduje športové oblečenie, pripravte jej pekné šaty, v ktorých sa zároveň bude cítiť ako v bavlnke. Ak sa naopak chystáte na túru alebo za iným športovým vyžitím, bude určite vhodnejšie Vašej dcérke obliecť ¾ tepláky a k nim veselé farebné tričko s potlačou. Ani dievčatkám nesmie na žiadnom výlete chýbať poriadna mikina, ktorá zahreje.

Svojim deťom nezabudnite zabaliť  tiež desiatu a ďalšie nevyhnutnosti, bez ktorých sa nezaobídu, do ich vlastného batôžku. A môžete vyraziť! 🙂

 

Kam v letnom období rady vyrážate s deťmi? A aké miesto by ste odporučili aj ostatným? Podeľte sa o to s nami v komentároch.