Jednodielne plavky, vládnu tohtoročnému letu

Pár desiatok rokov  späť jednodielne plavky postupne strácali na popularite a takmer upadali do zabudnutia. Takmer všetky ženy  si začali obľúbené bikiny a jednodielne plavky volili maximálne na „päťdesiatku“ do mestských kúpeľov. Týmto dobám je koniec. Jednodielne plavky sa vracajú s plnou parádou a aj Vy by ste im mali dať šancu! Je totiž mnoho dôvodov prečo v lete siahnuť po jednodielnych plavkách. Zakrývajú nedokonalosti, vyzdvihujú prednosti a lichotivo tvarujú siluetu postavy.

Prvý dámsky odev na kúpanie sa objavil okolo roku 1860 a skladal sa z dlhých nohavíc, pančucháčov a tielka. Nohavice sa skrátili na začiatku 20. storočia a ženy ich nosili aj napriek tomu, že im hrozila pokuta za odhaľovanie. V dvadsiatych rokoch, ako už tradične  priekopníci Coco Chanel, začali plavky trochu poodhaľovať ramená a dekolt a tiež sa razantnejšie skrátili nohavice, takže sa dalo aj relatívne pekne opáliť. V nasledujúcich desiatkach rokov sa plavky stávajú čím ďalej viac priliehavými a zvodnými. Objavuje sa pin up štýl plaviek a tiež prielomové bikiny, ktoré sa dostávajú postupne do popredia, pričom v sedemdesiatych rokoch dosiahnu vrchol a držia sa na ňom ďalších minimálne 20 rokov. V deväťdesiatych rokoch zažívajú jednodielne plavky opäť veľké boom a to prevažne vďaka seriálu Pobrežná hliadka, kde sa Pamela Anderson a ďalšie krásky preháňali na pláži dnes už v kultových červených plavkách vcelku. A my tento rok zažívame ďalší boom v prospech jednodielnych kúskov, tak buďte pri tom a tvorte s nami v jednodielnych plavkách históriu módy.cronologia-banador-e1466686171882Jednodielne plavky sú veľmi sofistikovaným kúskom, ktorý je veľmi ženský, zvodný a elegantný zároveň. Oblečte si ich na pláž a verte mi, že keď sa budete prechádzať po piesku, pritiahnete všetku pozitívnu pozornosť a budete si pripadať veľmi sexy a atraktívne.

Mám pre Vás 5 najväčších výhod jednodielnych plaviek:

1. Tvarujú krivky

banador-moldea-silueta-e1466686191174Vďaka všitým košíčkom zvýrazňujú poprsie, zakrývajú bruško, sťahujú pás, a pokiaľ sú vysoko vykrojené nohavičky, tak aj opticky predlžujú nohy. Chcete, aby Vaša figúra vyzerala zvodne a žensky? Je zrejmé, že jednodielne plavky sú najlepšou voľbou.

2. Efekt plochého bruška

banador-alisa-vientre-e1466686208168Efekt plochého bruška zaistia plavky z pevných materiálov. Klasický strih jednodielnych plaviek navyše vždy sťahuje oblasť pásu a vyhladzuje nedostatky po celom obvode.

3. Zväčšujú aj zmenšujú poprsie

banador-aumenta-pecho-e1466686224102Vyberajte vrchný strih plaviek podľa Vašich potrieb. Hlbší výstrih s vypchávkami Vám poprsie zväčší a zvýrazní. Decentne prekrížený strih bez vypchávok Vám naopak prsia opticky zmenší a nepriťahuje k ním zbytočnú pozornosť.

4. Sexy chrbát

banador-espalda-sexy-e1466686239486Dnes sú k dostupnosti zaujímavé strihy a to nie len v prednej časti plaviek. Odhaľte svoj chrbát a upútajte pozornosť zaujímavým zadným dielom. Čo takto prekrížené dvojité mašličky alebo originálne vykrojenie?

5. Sexy výstrih

banador-escote-sexy-e1466686254838V jednodielnych plavkách pôsobia výstrihy a plný dekolt omnoho viac  sexy než v bikinách. Pokiaľ na to máte prednosti a odvahu, nebojte sa sexy výstrihov.