FOTOREPORT: Ako sme fotili Zdenku Žádníkovú Volencovú

„Dievčatá, viete, kto bude tohto roku tvárou našej jarnej kolekcie?! Zdenka Žádníková Volencová!“, s týmito slovami nám vtrhla do kancelárie naša projekt manažérka a vedúca Lenka. Našu kanceláriu zdieľame tri, už zmieňovaná Lenka, grafička Denisa a ja ako dievča  pre všetko. Denisa kedysi „VéKáVéčka“ sledovala, takže okamžite vedela, o koho ide. Ja som skôr na seriály ako Hra o tróny či Californication, takže som bola trochu mimo. Dievčatá ma v tom, ale nenechali a ihneď mi začali rozprávať odkiaľ túto filmovú a divadelnú herečku môžem poznať. Trochu som si „zagooglila“ a skutočne mi táto pekná a sympatická tvár bola povedomá. Takže paráda, tvárou našej kolekcie sa stane energická krásna dáma, ktorá nie len skvele vyzerá a je herečkou, ale je tiež zakladateľkou vlastnej nadácie, ktorá sa venuje zveľaďovaniu detských oddelení v nemocniciach. Lenka navyše dodala, že v rámci spolupráce podporuje naša firma práve Nadáciu Zdenky Žádníkovej, takže nadšenie z nového projektu sa neustále stupňovalo.

přípravaPrípravy a plánovanie

Prvé menšie precitnutie z nadšenia nastalo hneď pri výbere dátumu fotenia. Ono spojiť všetko na jedno miesto a jeden čas minimálne sedem zaneprázdnených ľudí (my tri, Zdenka, fotografka, vizážistka a štylistka) nie je tak úplne sranda. Po relatívne dlhom dohadovaní, špekulovaní a reorganizovaní sme dali konečne dohromady dátum. Kedy to presne bolo si nepamätám, ale celkom určite viem, že to bol nedeľné dopoludnie . Áno, nedeľné dopoludnie! Ale čo, svoju prácu mám rada, vyskúšam si zase raz niečo nové a stretnem známu herečku. Takže to vlastne môže byť parádne strávená nedeľa. Fotografka i kozmetička sú teda naplánované, čas tiež, Zdenka so všetkým počíta, takže ostáva len vybrať z našej aktuálnej kolekcie tie najvhodnejšie modely. To bude super náplň práce! Alebo nie?

pajaDo výberu oblečenia na fotenie sme boli zainteresované všetky tri: Lenka, Denisa a ja. Tri ženy s veľmi vycibreným a perfektným vkusom, však každá s úplne odlišným a unikátnym štýlom. Asi si dokážete predstaviť, že zhodnúť sa na ôsmych modeloch tak, aby boli rovnomerne zastúpené šaty, blúzky, tričká, nohavice, saká a bundy atď., bola chvíľami nekonečná anabáza. Zvlášť, keď sa nikomu nepáčila kombinácia čiernych sexy šiat s béžovým áčkovým trenčkotom, ktorá mi prišla úplne dokonalá! Zdenka nám načrtla, aký štýl a modely by si predstavovala ona a od toho sme sa snažili odraziť. Nechali sme si pripraviť mnoho kúskov oblečenia z nášho skladu. Niektoré modely, ktoré sme „chytro“ vyberali vopred na internete a nekontrolovali dostupnosť, sme museli neskôr zavrhnúť,  keďže boli dostupné len v našom španielskom sklade a nestihli by doraziť do troch  dní, ktoré sme na výber mali. Celá naša kancelária sa v okamžiku premenila v jeden obrovský šatník plný oblečenia a my sme sa v ňom celé tri dni neustále hrabali a kombinovali sme všetko možné, než sme konečne našli tie pravé, krásne a reprezentatívne modely! Celkom sme si potom nacvičili žehlenie, pretože niektoré oblečenie nieslo zle naše nekonečné prehrabovanie a váľanie sa na kope s ostatnými kúskami. Ale všetko sme zvládli, oblečenie vyzeralo perfektne, mali sme niekoľko modelov do zásoby a krivdy z odmietnutých návrhov každej z nás sa pomaly vytrácali.

autoCesta a príchod

V nedeľu po obede sme celé natešené v aute plnom modelov na vešiakoch vyrazili z Pardubíc, kde naša skvelá firma sídli, smerom na Prahu. Cestou sme si dali výbornú kávu, nafotili hromadu „selfiečiek“, predstavovali si, ako asi bude celý deň prebiehať, aká vlastne bude Zdenka a ako sa jej a jej štylistke budú páčiť modely, ktoré sme vybrali. v autěS polhodinovým predstihom sme dorazili do malého, ale strašne príjemného foto ateliéru, z ktorého sálalo mnoho pozitívnej energie. Hneď nám bolo jasné, odkiaľ sa tá miestnosť tou energiou plní. Privítať nás totiž prišla veselá bezprostredná fotografka Alena Hrbková, ktorá dávala jasne najavo, že je pre ňu dôležité, aby sme sa u nej cítili ako doma a svojím neskrývaným bohémstvom a zjavným životným nadhľadom nás okamžite dostala. Po chvíli dorazila vizážistka, ktorá sa nám javila ako najkrajšia žena, ktorú sme kedy videli. Nesmierne jej to svedčalo. Cez svoje ležérne oblečenie a nude make up vyzerala ako by práve zliezla z módneho móla. Nasledovala ju slečna štylistka, ktorá bola neskutočne zaujímavo oblečená, takže rozhodne neplatilo príslovie o kováčovej kobyle. Presne s úderom druhej hodiny dorazila hviezda fotenia Zdenka Žádníková Volencová a z nás opadli posledné obavy. Energická herečka sa s nami hneď dala do reči a celý rozhovor prebiehal prirodzene ako keby  sme boli už dlhoročné priateľky. Sršala vtipom a bolo vidieť, že do fotenia nastúpi s najväčším možným nasadením. Nebolo pochýb, že s takým tímom ľudí pôjde fotenie jedna radosť.

foceníFotenie

Zdenka už absolvovala nespočetné množstvo rôznych fotení, takže prišla poslušne nenalíčená – málom sme všetky tri spadli zo stoličky, keď sme si uvedomili, aká je Zdenka krásna žena aj bez make-upu. Prvé išli na rad modely vhodné skôr na denné nosenie či pracovné schôdzky, čomu vizážistka prispôsobila aj decentné líčenie a účes. Zdenka sa tak napríklad premenila v elegantnú dámu v slušivých prúžkovaných šatách alebo v šik hippie divu v etno šatách a džínsovej bundičke. Fotenie išlo vďaka profesionalite všetkých zúčastnených pomerne rýchlo, po každom nafotenom modeli sme vždycky vybrali niekoľko favorizovaných fotiek, aby sme sa potom ušetrili preberaním všetkými zábermi. fotoreport_1Postupne sme od ležérnejších modelov prešli na zvodnejšie a odvážnejšie kúsky. Vizážistka so štylistkou behom chvíľky urobili zo Zdenky sexy dračicu, ktorej by ste rozhodne netipovali, že je jej viac ako 25 rokov. Jej líčenie bolo nádherné. Originálny overal aj zvodné čierne šaty na Zdenke vyzerali neodolateľne a nám sa až nechcelo veriť, že táto nádherná žena plná sexappealu je šťastnou matkou 4 detí. Ani sme sa nenazdali a všetky modely boli nafotené, výsledné fotky vybrané k úpravám a nezostávalo nič iné, než sa rozlúčiť a dohodnúť sa na postupe ohľadom ďalšej spolupráce.

DSC_1881-8 DSC_1891-4 DSC_1908-10 DSC_1925-8 DSC_1970-5 DSC_1971-3 DSC_2053-4 DSC_2057-3 DSC_2073-5 DSC_2095-3 DSC_2135-3 DSC_2138-4

Cestou domov sme všetky príjemne unavené konštatovali, že Zdenka bola proste skvelá voľba. Behom fotenia sme sa so Zdenkou otvorene rozprávali o mnohých veciach a témach. Došlo dokonca na niektoré pikantnosti, zo zákulisia českej hereckej scény, ktoré si samozrejme pre zachovanie korektnosti necháme pre seba:) Zdenka nám niečo málo povedala aj o sebe, čo si môžete prečítať v jej rozhovore pre náš magazín. Všetky tri na stretnutie a fotenie so Zdenkou veľmi rady spomíname. Veľmi si vážime, že sa táto dáma stala tvárou našej tohtoročnej kolekcie, ale sme hlavne veľmi rady, že sme sa s ňou mohli osobne stretnúť a načerpať od nej kopec inšpirácie a životného elánu. A trochu pomôcť aj jej nadačnému fondu, ktorému veľmi fandíme.


577220

7/8 nohavice

halenka_puntíky

Bodkovaná blúzka

645946

Top s volánom

645937

Šaty s potlačou

645925

Džínsová bunda

645929

Šaty s pruhmi

645936

Asymetrické šaty

645927

Elegantný overal