Džínsy musia skvele sedieť

Nesmrteľný denim je stále in. Nosia sa nie len džínsové nohavice, ale tiež bundy, sukne alebo treba košele. Džínsy patria do šatníka každej z nás – a bodaj by nie! Dajú sa perfektne nosiť do práce, na nákupy, na prechádzku po meste i na výlet do prírody. Vedia byť športovým kúskom oblečenia a rovnako skvele sa dajú zladiť s elegantnejšími kúskami a môžeme v nich vyraziť treba na párty. Kombinácia s jednofarebným tričkom a sakom už patrí medzi klasiku. Ale aké džínsy si vybrať, aby perfektne sedeli Vašej postave? Prečítajte si moje tipy!

404581

Chlapčenská postava

V obchode hľadajte džínsy, ktorých strih je označený ako high waisted skinny. A zahnite radšej po svetlejších farbách, ktoré Vám pomôžu vytvarovať krivky. Z vlastnej skúsenosti viem, že ženskejší zadoček dokážu vytvarovať napríklad zaujímavé vrecká alebo treba pekná výšivka. Nebojte sa tiež vybrať si nohavice s vyšším pásom, ktoré Vám dodajú na ženskosť.

 

 

416255Výrazné krivky

Pokiaľ máte typické ženské krivky alebo postavu v tvare presýpacích hodín, siahnite po nohaviciach v tmavých tónoch. Na rozdiel od tých svetlých Vám nebudú pridávať kilogramy. Vyhnite sa tiež rôznym výšivkám a inému zdobeniu. Najlepším strihom sú potom takzvané boot cut jeans, ktoré sa pod kolenami mierne rozširujú. Dokážu s Vašou postavou divy! A keď si chcete zmenšiť zadoček, siahnite po nohaviciach, ktoré majú vrecká blízko pri sebe. Uvidíte, že to funguje!

 

404559Vysoká postava

Pokiaľ sa okrem výšky môžete pochváliť i štíhlou postavou, máte skutočne šťastie. Okrem džínsov s vysokým pásom si môžete dovoliť snáď všetky strihy. Naviac nemusíte nohy predlžovať podpätkami a môžete vytiahnuť akúkoľvek obuv – vrátane tej pohodlnej, ako sú balerínky. Môžete si vybrať ako džínsy v strihu slim, tak takzvané wide leg – teda nohavice v rozšírenom strihu. Stačí sa riadiť trendmi…

 

 

404413Športová postava

Môžete sa pochváliť peknou vypracovanou postavou? Potom siahnite po nohaviciach strihu boyfriend! Upnutý strih v oblasti zadočka a voľné nohavice Vašej postave skvele sadne. Sadnú Vám tiež upnuté džínsy strihu skinny. Pokiaľ ste menšej postavy, nevyberajte si zbytočne široké nohavice, ktoré by Vás mohli ešte opticky zmenšiť. Naopak sa nebojte zvislých nášiviek.