Ako v lete starať o pleť?

Hovorí sa, že v zime dostáva naša pleť najviac zabrať. Nie je to ale jediné ročné obdobie, kedy by sme jej mali venovať väčšiu starostlivosť ako zvyčajne …

Na dostatočnú starostlivosť o svoju pleť nezabúdajte ani v lete. Slniečko a teplo ju totiž nadmerne vysušujú a prispievajú tak k tvorbe vrások. Ako na to? Mám pre Vás pár užitočných tipov.

 

Poriadne to obrúste

Jednou z najdôležitejších zásad je, aby ste svoju pleť pravidelne zbavovali odumretých buniek. Jedine tak predídete tomu, že sa budú Vaše póry neustále upchávať. K tomu Vám skvele poslúži špeciálny peeling na tvár. Ideálne je používať ho dvakrát týždenne. Už po prvej aplikácii uvidíte ohromný rozdiel - Vaša pleť bude krásne vyhladená a bude lepšie vstrebávať krémy.

 

Voda je dôležitá

Každý vie, že v letných horúčavách je potrebné dodržiavať pitný režim a piť predovšetkým nesladené vody. Viete ale, že práve dostatočný pitný režim priaznivo pôsobí na našu pokožku? Aby ale bola dostatočne hydratovaná, treba jej ešte trochu pomôcť. Preto ju nezabúdajte každý deň ráno a večer hydratovať kvalitným krémom. Počas dňa môžete kedykoľvek použiť sprej s termálnou vodou, ktorý Vašu pleť príjemne osvieži. A ak pre ňu chcete urobiť ešte niečo navyše, raz týždenne na tvár naneste hydratačnú masku. Tá je totiž zárukou okamžitého úspechu 🙂

 

Bez opaľovacieho krému to nejde

Áno, je to tak. Aj keď sa práve nechystáte na pláž, nezabudnite si pravidelne mazať pleť opaľovacím krémom. A je jedno, či potrebujete len prebehnúť do práce, alebo Vás čaká celodenný výlet. Ideálne je aplikáciu opakovať 3 - 4 denne, a to malých dávkach.
A ak sa predsa stane, že sa na slniečku spálite, siahnite najlepšie ihneď po hojivom kréme alebo gélu po opaľovaní. To Vás zbaví nepríjemné bolesti a svrbenie.

 

Omlaďte sa

Okrem toho, že nám slnko dodáva vitamín D, taktiež prispieva k predčasnému starnutiu pleti a ku tvorbe vrások. A čo si budeme hovoriť, vrásky nemá rád nikto 🙂 Predíďte tomu a začnite pravidelne používať regeneračné krémy podporujúce tvorbu kolagénu. Jedine tak bude Vaša pokožka zostávať stále tak pružná a pevná.

 

Ide to aj bez kozmetiky

Teda, nie úplne, ale k ochrane svojej pleti môžete prispieť aj ďalšími vychytávkami. Čo napríklad taký klobúk? V letnej horúčave schová Vašu tvár do tieňa a hneď Vám bude príjemnejšie. A keď si vezmete aj kvalitné slnečné okuliare, môžete si byť isté, že pred slniečkom zostane v bezpečí aj Váš zrak.

   

Aké kozmetické prípravky v lete používate a ako sa Vám osvedčili? Dajte mi vedieť do komentárov.