Aká sukňa Vám pristane?

Hoci sa to nezdá, výber správneho strihu sukne nie je vždy jednoduchý. Poradíme Vám ale, ako na to!

 

Sukňa je elegantným kúskom, ktorý by v šatníku nemal chýbať. Hodiť sa totiž môže všetkým. Stačí, ak si vyberiete takú, ktorá Vám dokonale pristane. Všeobecne platí, že je dobré zdôrazniť tie partie, ktorými sa pýšite. Nedokonalosti sa naopak snažte šikovne skryť. Dôležité je v tomto prípade sústrediť sa na typ Vašej postavy a jej charakteristické črty. A keď sa s tým zároveň zameriate aj na svoj vlastný štýl, máte vyhrané. Nie ste si istá, aký typ postavy máte? Poďme sa na to pozrieť.

 

Postava v tvare jablka

Táto postava je charakteristická nevýrazným pásom a väčšími prsiami, ale štíhlejším nohami a hornou časťou tela. Zamerajte sa na voľnejšie splývavé sukne, ktorými zakryjete stred tela, a naopak zabudnite na vypasované kúsky. Ideálnou voľbou je v tomto prípade jednoduchá sukňa bez opasku, a to buď rovného strihu, alebo taká, ktorá sa mierne rozširuje. Ideálna dĺžka je ku kolenám.

 

Postava v tvare hrušky

"Hrušky" majú štíhlejšiu hornú polovicu tela, výrazný pás, širšie boky, stehná a zadoček. Preto je u tejto postavy dôležité zdôrazniť pás. Siahnite tak po áčkovej sukne do pásu, ktorá šikovne zakryje Vaše nedostatky. Mala by byť skôr tmavšia a jednofarebná. Na pruhy a vzory zabudnite, rozširujú a privádzajú pozornosť k problematickým partiám. To isté platí aj na modely s naberaním. Pamätajte tiež na to, že vo Vašom prípade by sukňa mala siahať k najužšiemu miestu nôh.

 

Postava v tvare presýpacích hodín

Súmerná postava, výrazný pás a väčšie prsia - pýšite sa týmito tvarmi? Ticho závidíme. Vo výbere vhodnej sukne totiž máte voľnejšiu ruku ako ostatné ženy. Pochváľte sa tým, čo Vám príroda nadelila a oblečte si vypasovaný kúsok, pokojne aj s naberaním. Čo napríklad nariasené sukne? Siahnuť ale môžete aj po puzdrovej, ktorá podčiarkne Vaše ženské krivky. Nemusíte sa báť ani extravagantnejších a asymetrických strihov, dokonca aj klasická mini sukňa Vám bude slušať. Dĺžku sukne zvoľte takú, aká Vám najviac vyhovuje.

 

Postava v tvare obdĺžnika

Charakterizuje Vás chlapčenská postava, nevýrazný pás a boky, menšie prsia a drobný zadoček? Zamerajte sa na to, aby Vám sukňa opticky tvorila ženské tvary. Stavte na širšie nariasené sukne. Čo je pre Vás ale najlepšou voľbou, je volánová sukňa do pása, ktorá krásne vyvolá dojem kriviek. Ak máte vyššiu postavu, môžete si dovoliť aj dlhšie modely. V obchode naopak nechajte sukne rovného strihu, ktoré Vašej postave nebudú lichotiť.

 

Ak máte postavu akúkoľvek, myslite na to, že správne vybraná sukňa sa rýchlo stane Vaším obľúbeným kúskom pri všetkých príležitostiach.